Co jsou to kardanové elektrocentrály?

Kardanové elektrocentrály jsou speciální typy generátorů, které jsou navrženy pro připojení k traktoru nebo jinému stroji s kardanovým hřídelem. Tyto elektrocentrály jsou často využívány v zemědělství, stavebnictví a dalších odvětvích, kde je potřeba dodávka elektrické energie mimo stávající distribuční síť.

 

Hlavní výhodou je jejich okamžitá připravenost a nízké náklady na údržbu. Vyráběny jsou v České republice a splňují vysoké požadavky většiny klientů. Nabízí se v různých výkonových variantách a jsou vybaveny moderními technologiemi jako je regulace napětí AVR.

 

Celá řada zemědělských družstev a farem v České republice využívá kardanové elektrocentrály jako nouzový záložní zdroj pro případ nečekaného výpadku proudu. Zemědělská družstva využívají hlavní výhody elektrocentrál poháněných hřídelí - okamžitá připravenost a velmi nízké časové a finanční náklady na údržbu.

 

Kardanová elektrocentrála v akci

 

Kardanová elektrocentrála v akci

 

 

Kardanová elektrocentrála je druh zařízení, které generuje elektrickou energii pomocí kardanového mechanismu. Kardanový mechanismus je zařízení složené z dvou nebo více spojených kardanových kloubů, které umožňují přenos otáčení mezi dvěma nebo více osami, které nejsou ve stejné ose.

 

A dále si u nás přečtěte o elektrocentrálách

 

 

Přejiít na kardanové elektrocentrály