Elektrocentrály a záložní zdroje pro ostrovní systémy a solární elektrárny PDM

 

Autorizovaný prodej a servis záložních zdrojů pro ostrovní systémy značky MEDVED.


Jednofázové poloautomatické náhradní zdroje s benzínovým motorem jsou vhodným řešením pro dobíjení baterií solárních elektráren a napájení ostrovních systémů bez připojení k distribuční síti. Jsou dodávány pro dobíjení baterií fotovoltaických systémů rodinných domů a chat, jako nezávislý zdroj elektrické energie pro napájení autonomních zařízení jako mýtné brány, monitorovací bezpečnostní systémy, čerpadla vodních vrtů apod.

 

Elektrocentrála s poloautomatickým startem je připojena k rozvaděči, střídači nebo přímo k napájanému zařízení a automaticky se startuje a vypíná na základě externího 6-12V impulsu. Záložní zdroje PDM se spolehlivým benzínovým motorem HONDA nebo Vanguard jsou vybaveny automaticky řízeným systičem a elektrickým startérem, který zajišťuje bezobslužné startování. Pokročilejší jednotka PDM207 nabízí řadu programovatelných funkcí jako jsou kontrolní profylaktické starty, dobíjení vnitřní baterie, sledování stavu paliva nebo připojení GSM modulu, který zajišťuje vzdálený dohled a ovládání elektrocentrály.

Jednotlivé modely jsou vybaveny regulací napětí AVR pro napájení citlivých spotřebičů a elektroniky nebo základní kapacitní regulací CCL pro zálohu běžných elektromotorů, čerpadel, ventilátorů, topení apod..

 

POTŘEBUJETE PORADIT S VHODNÝM VÝBĚREM ELEKTROCENTRÁLY? Obraťte se na nás.

NABÍZÍME NEZÁVAZNÉ OTESTOVÁNÍ ZÁLOŽNÍHO ZDROJE PŘÍMO U VÁS.


Záložní zdroje MEDVED PDM1 a PDM 207 dodáváme jako kompletně zapojené sestavy se snadným připojením k rozvaděči a s technickou podporou při instalaci. Nabízíme k nim také širokou škálu příslušenství pro instalaci v interiéru nebo exteriéru.

 

Konfigurátor elektrocentrál MEDVED

Jaký typ elektrocentrály hledáte?

Jaký by měla mít výkon? Jak správně zvolit výkon elektrocentrály?
Zjistěte, jestli se mezi napájenými spotřebiči vyskytují i ty, které mají vyšší spotřebu proudu při svém rozběhu. Tento náběhový proud, i když reálně trvá od 0,2-2 sekund, určuje potřebnou velikost elektrocentrály, resp. výkon motoru, který ji pohání. Rozběhový proud vám změří šikovný elektrikář klešťovým ampérmetrem. Nemáte-li jej po ruce, pak můžete u elektromotorů, čerpadel, kompresorů, svářeček, klimatizací apod. přibližně počítat s 3-5 násobkem šítkového výkonu/proudu. Při konstantní zátěži vždy uvažujte výkonovou rezervu o velikosti cca 20%, která zajistí bezproblémový a dlouhodobý chod vaší elektrocentrály.

Jakou regulaci napětí by měla mít? Základní kapacitní/kampaudní regulace napětí CCL je vhodná pro napájení běžných elektrospotřebičů, elektronářadí, osvětlení, čerpadel a motorů.
Regulace napětí AVR poskytuje vyhlazenou křívku výstupního napětí a hodí se pro napájení počítačů, měřících přístrojů, citlivých spotřebičů a elektroniky.

Přejete si poradit s výběrem elektrocentrály?

KONFIGURÁTOR

Benzínové záložní zdroje pro ostovní systémy MEDVED PDM1 - 230V

Základní verze záložního zdroje se vzdáleným startem určená pro ostrovní systémy a solární elektrárny. Benzínová elektrocentrála v kombinaci s poloautomatickou jednotkou PDM1 startuje a vypíná generátor na základě externího 6-12 V impulsu. Výhodou systému MEDVED PDM1 je zpožděné připojení do zátěže, kdy se generátor připojí až po svém zahřátí. Tato úprava výrazně prodlužuje životnost motoru a zvyšuje spolehlivost připojení systému.
Označení výrobce motoru v názvu elektrocentrály: H - motor HONDA, B - motor Briggs & Stratton, V - motor Vanguard

Typ

Technická data

Cena bez DPH

Benzínové záložní zdroje pro ostovní systémy MEDVED PDM207 - 230V

Rozšířená verze záložního zdroje se vzdáleným startem s řadou doplňkových funkcí. Záložní zdroj je určen pro ostrovní systémy a solární elektrárny. Benzínová elektrocentrála v kombinaci s poloautomatickou jednotkou PDM207 startuje a vypíná generátor na základě externího 6-12 V impulsu. Výhodou systému MEDVED PDM207 je možnost řady programovatelných funkcí. Např. zamezení nočního provozu, pravidelné profylaktické starty pro dobití intergrovaných baterií, v kombinaci s GSM modulem umožňuje vzdálené sledování a řízení elekrocentrály a další. Tato úprava výrazně zvyšuje spolehlivost připojení a připravenost systému.
Označení výrobce motoru v názvu elektrocentrály: H - motor HONDA, B - motor Briggs & Stratton, V - motor Vanguard

Typ

Technická data

Cena bez DPH

Příslušenství pro záložní zdroje MEDVED PDM

Typ

Technická data

Cena bez DPH

 

Na námi dodávané záložní generátory pro ostrovní systémy značky MEDVED provádíme autorizovaný servis

a nabízíme náhradní díly. Na námi prodané záložní zdroje nabízíme 15% slevu na pozáruční servisní práce.

 

Potřebujete poradit se správným výběrem záložní elektrocentrály pro vaši solární elektrárnu nebo ostrovní systém? Nejste si jisti, kam záložní generátor umístit, jak vyřešit elektrické připojení, chlazení a odvod spalin? Jak zajistit jeho dlouhodobou připravenost a spolehlivost? Rádi vám s vašimi dotazy pomůžeme a sestavíme cenovou nabídku.

 

Benzínové agregáty MEDVED PDM s bezobslužným startem pro napájení baterií ostrovních systémů nabízí mimo vysoké spolehlivosti také nízkou hmotnost, kompaktní rozměry, nízké náklady na provoz a servis a snadnou obsluhu a běžnou údržbu, kterou si zpravidla provádí sám provozovatel. Jsou jednoduchým řešením pro napájení a zálohování nejrůznějších aplikací.

 

 

Automatický záložní zdroj ATS MEDVED

 

Generátor pro ostrovní systém MEDVED PDM207 

   

Automatický záložní zdroj ATS MEDVED